Paint the Future

AkzoNobel, genç yenilikçi şirketleri yüzeylere hayat vermeye ve “Geleceği Boyamaya” davet ediyor

May 17, 2021

Genç yenilikçi şirketler, AkzoNobel ile bir başka heyecan verici keşif ve iş birliği yolculuğuna çıkmaya hazırlanıyorlar. 2021 “Paint the Future” global genç yenilikçi şirket yarışması bu hafta başladı.

Yarışma kasamında, genç yenilikçi şirketlerin, zekice hazırlanan çözümlerini, 20 Temmuz’a kadar Paint the Future’a iletmesi gerekiyor. Bu sürecin ardından tüm katılımcılara, sektör uzmanları tarafından geri bildirim sağlanacak ve eçilen finalistler, 2021’nin sonundaki bir iş birliği etkinliğine katılmaya davet edilecekler. Kazananlara, sürdürülebilir iş fırsatları konusunda AkzoNobel ile birlikte çalışmak üzere ortaklık anlaşmaları teklif edilecek.

“Müşterilerimize yönelik çığır açan yeni teknoloji ve çözümleri, yıllardır geliştiriyoruz.” diyen Teknolojiden Sorumlu Başkan Klaas Kruithof, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün, teknolojinin bu kadar çok alanda hızla gelişmesi ile başkalarını da sınırları zorlamakta bize katılmaya davet ediyoruz. Beklentinin, hayal gücünün ve kuşakların ötesinde boya ve astar sektöründe iş birliğine dayalı inovasyona Paint the Future ile güç veriyoruz.”

AkzoNobel’in inovasyon konusundaki eşsiz kazan-kazan yaklaşımı sayesinde yeni teknolojiler ve karmaşık çözümler, iş birliği yoluyla çok daha hızlı bir şekilde geliştirilebiliyor. Paint the Future, iki yılı biraz aşkan kısa bir sürede 18 başarılı çözüm üretti.

“Genç yenilikçi şirketlerden, AkzoNobel’in uzmanlığı, kaynakları ve küresel etki alanının yanı sıra iş birliğine dayalı inovasyon ekosistemimizdeki 2.220 üyenin bilgi birikimi ile daha neler yapabileceklerini düşünmelerini istiyorum,” diyen Paint the Future Program Müdürü Ally van der Boon, “Bu, çözümünüzü geliştirmek ve ivme kazandırmak için olağanüstü bir fırsat. Birlikte daha ne kadar uzaklara gidebileceğimizi bir hayal edin,” dedi.

2021 Paint the Future programı, beş zorluğa yönelik çözümleri inceleyecek:

  • Gelişmiş fonksiyonellik: Teknolojiniz, yüzeylere hayat vermek için hangi heyecan verici yeni fonksiyonellik ve/veya dönüşümsel gücü sunabilir?
  • Müşteri deneyimi: Çözümünüz, müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimizi deneyimleme biçimini nasıl iyileştirebilir?
  • Akıllı uygulama: Çözümünüz, boya ve astarların uygulanma biçimini nasıl değiştirebilir veya iyileştirebilir?
  • Döngüsel çözümler: Çözümünüz, değer zincirimizin herhangi bir noktasında malzemelerin döngüsel kullanımına nasıl imkan verir?
  • Akıllı imalat ve tedarik zinciri: Çözümünüz, daha akıllı imalat ve tedarik zinciri çözümleri yaratmamıza ve benimsememize nasıl yardımcı olabilir?

Geleceği AkzoNobel ile birlikte boyamak isteyenler Küresel genç yenilikçi şirket yarışmasına, letspaintthefuture.com adresinden katılabilirler.

Paint the Future hakkkında
2019 yılında hayata geçirilen Paint the Future, AkzoNobel’in küresel iş birliğine dayalı ekosistemidir. Boya ve astar sektörü için fikir ve çözümlerin hızlandırıldığı, test edildiği, hayata geçirildiği ve ölçeklendirildiği cesur bir girişim olan Paint the Future kapsamında, inovasyona ivme kazandırmaya yönelik çeşitli programlar yürütülüyor. Başlangıçta sadece genç yenilikçi şirketlere açık olan Paint the Future, kısa süre içinde akademi, araştırma enstitüleri ve iki büyük tedarikçi grubunu da içine alacak şekilde genişletildi. Ekosistem, büyümeye ve her bir programın başarısını daha da ileri taşımaya devam ederek, sektörün en büyüğü konumuna geldi.

Daha fazla bilgi için

Tutku Konuk Altındal, Güney ve Doğu Avrupa İletişim Müdürü

Veriler alınıyor, lütfen bekleyin...