roads with traffic

AkzoNobel iklim değişikliğiyle mücadele için tüm işortaklarını göreve çağırdı

May 14, 2022

(AKZA; AKZOY)

AkzoNobel, işortaklarını birleştirmek ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için 24 saatlik bir challenge başlattı.

Dünyanın en büyük boya ve kaplama üreticilerinden olan AkzoNobel, faaliyet gösterdiği endüstrideki karbon azaltımını toplu olarak hızlandırmak için tasarlanmış öncü bir girişim başlattı. Şirket, değer zincirinin dört bir yanından ortaklarını, iklim değişikliğiyle mücadelede ortak bir yaklaşım geliştirmeyi amaçlayan İşbirlikçi Sürdürülebilirlik Mücadelesi’ne katılmaya davet etti. Mayıs ayında düzenlenecek olan 24 saatlik etkinlikte, tedarikçi firmaların ve müşterilerin üst düzey yöneticileri gelecek nesil liderler ile açık tartışmalara katılacak.

Programın lansmanında konuşan AkzoNobel CEO'su Thierry Vanlancker, “2030 yılına kadar tüm değer zinciri boyunca karbon emisyonlarımızı yarıya indirmek için bilime dayalı sürdürülebilirlik hedefleri belirledik." dedi ve şöyle ekledi; “1,5°C, hedefine ulaşmanın tek yolunun ortaklarımızla işbirliği yapmak olduğunu biliyoruz.”

17-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik boyunca katılımcılar aşağıdaki konular hakkında fikir geliştirecek:

  • Enerji: Karbondan arındırma süreci ve yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş
  • Proses verimliliği: Malzeme kullanım verimliliğini artırma ve boya/kaplamaların uygulanması için gereken enerjiyi azaltma
  • Solvent emisyonları: Tüm değer zinciri boyunca yayılan solvent sayısını azaltma
  • Dairesel çözümler: Hem yukarı hem de aşağı yönde boya ve kaplamalarda dairesel çözümlerin kullanımını artırma

 

Sektör genelinde işbirlikçi inovasyonun gereğini vurgulayan Akzonobel'in Baş Teknoloji Sorumlusu Klaas Kruithof ise “Hepimizin üstesinden gelmemiz gereken zorluklar var, bunu başarmak için hem kendimize hem de ortaklarımıza meydan okuyoruz" dedi.

AkzoNobel’in girişim ekosisteminde global çapta ses getiren ‘Paint the Future – Geleceği Boya’ program bu yaklaşımın en başarılı örneklerinden biri olmayı sürdürüyor. Aynı yaklaşımla işortaklarına ve hatta müşterilerine çağrıda bulunan firma, bu challenge ile alanında bir ilki de gerçekleştirmiş olacak.


 

AkzoNobel hakkında:

Dünyanın en büyük boya ve kaplama üreticilerinden olan AkzoNobel, yaygın kullanım alanları ile yenilikçi ürünler sunuyor. Dulux, Cuprinol, Sikkens, International, Awlgrip ve Interpon gibi küresel çapta birçok markayı bünyesinde barındıran AkzoNobel’in 150’den fazla ülkede ofisi bulunuyor. Aynı zamanda People, Planet, Paint yaklaşımıyla gelecek nesilleri korumaya yönelik birçok çalışma yürütüyor.

Sektörün küresel lideri olma yolunda ilerleyen AkzoNobel, Türkiye’de ise inşaat boyaları, toz boyalar, oto tamir boyaları, ahşap boyaları, bobin boyaları, gemi ve yat boyaları alanlarında Awlgrip, Cuprinol, International, Interpon, Marshall, Resicoat, Sikkens ve Akripol markaları ile faaliyet gösteriyor.

Daha fazla bilgi için

Tutku Konuk Altındal, Güney ve Doğu Avrupa İletişim Müdürü

Fetching the data, please wait...