Informacja prasowa

AkzoNobel NWZ powołuje Gregoire'a Poux-Guillaume'a na członka Zarządu

September 7, 2022

(AKZA; AKZOY)

6 września Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (NWZ) akcjonariusze Akzo Nobel N.V. (AkzoNobel) powołali nowego dyrektora generalnego Gregoire'a Poux-Guillaume'a na członka zarządu z dniem 1 listopada 2022 r.

Poux-Guillaume zastąpi Thierry'ego Vanlanckera, który jest dyrektorem generalnym i członkiem zarządu od 2017 roku i którego kadencja dobiega końca. Poux-Guillaume dołączy do AkzoNobel 1 października, aby zapewnić płynne przejęcie obowiązków od 1 listopada.

Nils Smedegaard Andersen, przewodniczący Rady Nadzorczej AkzoNobel, skomentował: "Chciałbym powitać Gregoire'a Poux-Guillaume'a, który jest doświadczonym liderem biznesowym z imponującym doświadczeniem w dostarczaniu wyników, rozwoju i budowaniu silnych zespołów. Jego doświadczenie odegra kluczową rolę we wspieraniu firmy w dalszej poprawie jej działań operacyjnych i wydajności. Chciałbym również  podziękować Thierry'emu za czas spędzony w AkzoNobel, podczas którego AkzoNobel został przekształcony w skoncentrowaną i konkurencyjną firmą produkującą farby i powłoki, ze znaczącymi zwrotami dla akcjonariuszy. "

Poux-Guillaume pełnił wcześniej takie funkcje jak Dyrektor Generalny Sulzer, Dyrektor Generalny GE Grid Solutions (wcześniej Alstom Grid) oraz Starszy Dyrektor Zarządzający CVC Capital Partners.

Jest to publiczne ogłoszenie AkzoNobel N.V. zgodnie z sekcją 17 ust. 1 europejskiego rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku (596/2014).


O obiekcie AkzoNobel

Dostarczamy zrównoważone i innowacyjne farby i powłoki, na których coraz częściej polegają nasi klienci, społeczności i środowisko. Dlatego wszystko, co robimy, zaczyna się od People. Planet. Paint. Nasze światowej klasy portfolio marek – w tym Dulux, International, Sikkens i Interpon – cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie. Działamy w ponad 150 krajach i postawiliśmy sobie za cel, stanie się światowym liderem w branży. To jest to, czego można oczekiwać od pionierskiej firmy produkującej farby, która jest zaangażowana w realizację celów opartych na nauce i podejmuje prawdziwe działania, aby sprostać globalnym wyzwaniom i chronić przyszłe pokolenia.

Więcej informacji

Marcin Kłódkiewicz, Communication Manager Poland & Baltics

Fetching the data, please wait...