Informacja prasowa

AkzoNobel przejmuje zakład Lankwitzer Lackfabrik produkujący płynne farby do felg aluminiowych i kół

July 7, 2022

(AKZA; AKZOY)

AkzoNobel zawarł porozumienie w sprawie przejęcia biznesu płynnych farb do felg i kół Lankwitzer Lackfabrik GmbH. Umożliwi to holenderskiemu producentowi rozszerzenie oferty wysokiej jakości systemów powłok. Sfinalizowanie umowy, która wymaga zgód stosownych organów regulacyjnych, zaplanowano przed końcem 2022 roku.

Biznes Rims and Wheel firmy Lankwitzer ma swoją siedzibę w zakładzie produkcyjnym w Lipsku, w Niemczech. Produkty firmy zostały dopuszczone do użytku przez takich producentów samochodów jak Daimler, Audi, VW, Opel, Fiat i Renault.

Przejęcie tej atrakcyjnej jednostki uzupełni nasze istniejące portfolio powłok proszkowych i rozszerzy gamę dostarczanych przez nas innowacyjnych produktów - wyjaśnia Michael Friede, dyrektor handlowy Performance Coatings w AkzoNobel. - Będziemy mogli zaoferować naszym klientom kompleksową ofertę płynnego i proszkowego powlekania felg aluminiowych, stając się tym samym uniwersalnym dostawcą dla przemysłu kołowego, co znacznie wzmocni naszą pozycję na tak ważnym rynku motoryzacyjnym.

Zaplanowana transakcja jest kolejnym wyraźnym znakiem, że firma wciąż czyni postępy w realizacji swoich strategicznych ambicji. - To świetne partnerstwo, które doskonale wpisuje się w naszą strategię Grow & Deliver i zapewni nam dostęp do nowych sektorów rynku oferujących atrakcyjne możliwości – dodaje Michael Friede.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało nam się stworzyć w Lankwitzer Leipzig. Teraz nadszedł czas, aby nasi pracownicy i klienci czerpali korzyści z funkcjonowania w globalnym środowisku, które bez wątpienia oferuje AkzoNobel. Dołączenie do międzynarodowej działalności AkzoNobel zapewni zakładowi w Lipsku i jego pracownikom atrakcyjne perspektywy rozwoju – stwierdził dr Leo Rokeach, dyrektor zarządzający firmy Lankwitzer, komentując proponowane przejęcie.

Biznes powłok ochronnych na koła firmy Lankwitzer, który stale umacnia swoją pozycję w Chinach, oprócz zakładu produkcyjnego w Lipsku posiada także laboratoria w Niemczech (Lipsk) i w Turcji.

Planowana transakcja jest kontynuacją serii przejęć dokonanych przez AkzoNobel w ciągu ostatnich dwóch lat, obejmujących między innymi Grupo Orbis w Ameryce Łacińskiej, Titan Paints w Hiszpanii i Portugalii, New Nautical Coatings w USA. Producent planuje również przejęcie afrykańskiego oddziału Kansai Paint zajmującego się produkcją farb i powłok ochronnych.


O AkzoNobel

Już od ponad 200 lat odkrywamy świat nieograniczonych możliwości, ożywiania kolorem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy ekspertami w produkowaniu farb i powłok, możliwe, że jeden z naszych produktów znajduje się zaledwie kilka metrów od Ciebie. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od będącego liderem zrównoważonego rozwoju producenta farb, który od ponad dwóch stuleci kreuje przyszłość.

Więcej informacji

Marcin Kłódkiewicz, Communication Manager Poland & Baltics

Fetching the data, please wait...