Informacja prasowa

Wkrótce ogłoszenie zwycięzców projektu Paint the Future realizowanego przez AkzoNobel

November 3, 2021

AkzoNobel zaprosiło 11 finalistów projektu Paint the Future do udziału w trzydniowym spotkaniu, które odbędzie się w Amsterdamie w dniach 16-18 listopada. W trakcie zaplanowanych paneli dyskusyjnych startupy i eksperci AkzoNobel będą mogli przeanalizować potencjalną dalszą współpracę.

Dla zaproszonych uczestników AkzoNobel przygotował specjalny program, a w nim indywidualne sesje, wykłady oraz mnóstwo innych spotkań, które pomogą w nawiązaniu kontaktów z liderami biznesu, a przede wszystkim z ekspertami merytorycznymi.

Podczas ceremonii zamknięcia ogłoszeni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji Paint the Future, którzy otrzymają przewidzianą nagrodę i podpiszą umowę o współpracy z AkzoNobel nad zrównoważonymi rozwiązaniami biznesowymi.

– Bootcamp Paint the Future to pełne energii i bardzo energetyczne wydarzenie. Z niecierpliwością czekam nasze spotkanie z finalistami – mówi Klaas Kruithof, Dyrektor ds. Technologii AkzoNobel oraz Przewodniczący jury Paint the Future. – Innowacje oparte na współpracy są istotną częścią naszej strategii zrównoważonego rozwoju People. Planet. Paint. Jesteśmy podekscytowani, widząc, jak taka współpraca wpływa na naszą branżę.

11 startupów biorących udział w bootcampie Paint the Future w Amsterdamie to:

GreenMantra Technologies

Kanada

Upcykling odpadów polistyrenowych do monomeru/oligomerów styrenu

Halley Labs

Izrael

Optymalizacja aplikacji farby

SolCold Ltd

Izrael

Zrównoważona powłoka samoochładzająca

Techstyle Materials

USA

Powłoki regulujące ciepło i wilgoć w budynkach

Graphite Innovation and Technologies

Kanada

Powłoka przeciwporostowa zaprojektowana specjalnie dla śmigieł

Repela Tech, LLC

USA

Nowatorska nietoksyczna kontrola zanieczyszczeń

Zinergy

Wielka Brytania

Cienkowarstwowe rozwiązanie do magazynowania energii

Advanced Material Development

Wielka Brytania

Powierzchnie reagujące na temperaturę lub mechanicznie

SIA Aerones

Łotwa

Zautomatyzowane rozwiązania do nakładania farby na wysokości

SprayVision

Czechy

Oparte na danych podejście do optymalnego nakładania farby w sprayu

HausBots

Wielka Brytania

Robot do kontroli i nakładania farby

– Członkowie naszego jury mają bogatą wiedzę specjalistyczną w zakresie takich obszarów, jak: innowacje, technologie cyfrowe, biznes, nauka, marketing, inwestycje oraz obsługa klienta – mówi Ally van der Boon, Menedżer programu Paint the Future.– Dzięki zaangażowaniu ekspertów, a także włączeniu do tego grona poprzedniego zwycięzcy konkursu Paint the Future, uzyskamy szeroką perspektywę na zaproponowane rozwiązania, a także ich potencjalny wpływ na branżę.

Bazując na pozytywnych doświadczeniach z pierwszej edycji Paint the Future w 2019 roku, a także organizowanych lokalnych programach dla startupów w Brazylii (2020) i Chinach (2021), można założyć, że bieżąca edycja programu będzie ogromnym wsparciem dla AkzoNobel w rozwoju innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań.

Więcej informacji o Paint the Future 2021 znajduje się letspaintthefuture.com/global-challenge-2021/ oraz po @letspaintfuture on LinkedInFacebook i Twitter


 O AkzoNobel

Już od ponad 200 lat odkrywamy świat nieograniczonych możliwości, ożywiania kolorem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy ekspertami w produkowaniu farb i powłok, możliwe, że jeden z naszych produktów znajduje się zaledwie kilka metrów od Ciebie. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od będącego liderem zrównoważonego rozwoju producenta farb, który od ponad dwóch stuleci kreuje przyszłość.

Więcej informacji

Marcin Kłódkiewicz, Communication Manager Poland & Baltics

Fetching the data, please wait...