Informacja prasowa

AkzoNobel India nagradza dwa startupy w programie Paint the Future

September 28, 2022

(AKZA; AKZOY)

Dwa startupy w Indiach zdobyły nagrody Paint the Future i szansę na dalszą współpracę z AkzoNobel w celu przyspieszenia ich rozwiązań.

Zwycięskie prace odpowiedziały na apel firmy o innowacyjne sposoby poprawy doświadczeń cyfrowych konsumentów względem farb Dulux w Indiach. Zwycięzcami zostali:

Startup

Location

Solution

HyperReality

Technologies

Bengaluru, India

Platforma współpracy dla inspiracji i wizualizacji przestrzeni w metaverse

Fluid AI

Mumbai, India

Wielokanałowa, konwersacyjna, immersyjna i interaktywna platforma AI do prowadzenia konsumentów w trakcie ich podróży malarskiej

Po podpisaniu listów intencyjnych w sprawie współpracy nad zrównoważonymi możliwościami biznesowymi, dwaj zwycięzcy dołączają teraz do programu akceleracyjnego AkzoNobel.

"W ciągu najbliższych sześciu miesięcy cel jest jasny - współpraca z naszymi zwycięzcami i opracowanie propozycji wartości cyfrowej" - mówi Oscar Wezenbeek, Dyrektor zarządzający AkzoNobel Decorative Paints w Azji Południowo-Wschodniej i Południowej oraz prezes AkzoNobel India. "Startupy będą miały dostęp do naszej globalnej sieci ekspertów i zasobów przed "Demo Day". To właśnie wtedy zaprezentują wyniki, które ukształtują przyszłość ich współpracy z AkzoNobel."

„Wyzwanie dla startupów polega na współpracy z pełnymi pasji hinduskimi startupami, aby zwiększyć magię Dulux i namalować przyszłość cyfrowych doświadczeń konsumentów farb” – mówi Rajiv Rajgopal, Dyrektor Zarządzający AkzoNobel India. „Innowacja jest kluczowa dla AkzoNobel względem zrównoważonego biznesu i widzimy duży potencjał w tych zwycięskich rozwiązaniach”.

„Od sesji eksperckich po ogromną wiedzę branżową, którą zdobyliśmy, ten bootcamp był wyjątkowym doświadczeniem opartym na współpracy” – mówi Sobin Thombra, Dyrektor generalny HyperReality Technologies.

„Jesteśmy podekscytowani naszym zwycięstwem” – mówią współzałożyciele Fluid AI, Abhinav Aggarwal i Raghav Aggarwal. „Doskonałe zrozumienie naszego rozwiązania sztucznej inteligencji przez AkzoNobel otwiera możliwość wprowadzenia nowych, zorientowanych na konsumenta, zmian w sektorze farb”.

India startup challenge to trzecia regionalna edycja Paint the Future. Wyzwanie, przeprowadzone we współpracy z NASSCOM Industry Partnership Program (NIPP), przyciągnęło 207 zgłoszeń z 33 miast w Indiach.

Dziewięciu finalistów zostało zaproszonych na intensywny dwudniowy program bootcampowy, w którym spersonalizowane sesje z ekspertami AkzoNobel pomogły im jeszcze bardziej udoskonalić propozycję wartości ich rozwiązania przed finałowym wystąpieniem przed jury Paint the Future.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź paint the Future India startup challenge 2022.


O Paint the Future

Uruchomiony w 2019 roku, Paint the Future to globalny ekosystem innowacji AkzoNobel oparty na współpracy. To odważna inicjatywa mająca na celu przyspieszenie, przetestowanie, wprowadzenie na rynek i skalowanie pomysłów i rozwiązań dla przemysłu farb i powłok. Paint the Future prowadzi różnorodne programy mające na celu przyspieszenie innowacji. Początkowo otwarty dla startupów, szybko został rozszerzony na środowisko akademickie, instytuty badawcze i dwie duże grupy dostawców. Ponieważ ekosystem nadal rośnie i opiera się na sukcesie każdego programu, stał się największym w branży.

O obiekcie AkzoNobel

Dostarczamy zrównoważone i innowacyjne farby i powłoki, na których coraz częściej polegają nasi klienci, społeczności i środowisko. Dlatego wszystko, co robimy, zaczyna się od People. Planet. Paint. Nasze światowej klasy portfolio marek – w tym Dulux, International, Sikkens i Interpon – cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie. Działamy w ponad 150 krajach i postawiliśmy sobie za cel, stanie się światowym liderem w branży. To jest to, czego można oczekiwać od pionierskiej firmy produkującej farby, która jest zaangażowana w realizację celów opartych na nauce i podejmuje prawdziwe działania, aby sprostać globalnym wyzwaniom i chronić przyszłe pokolenia.

Więcej informacji

Marcin Kłódkiewicz, Communication Manager Poland & Baltics

Fetching the data, please wait...