Informacja prasowa

AkzoNobel pomaga niebieskiemu miastu Jodhpur

September 1, 2022

(AKZA; AKZOY)

W ramach projektu "Let's Colour", 250 domów w Jodhpur - słynnym na całym świecie niebieskim mieście w Indiach, zostało przemalowane i odświeżone przez AkzoNobel. Ponad 5 600 litrów farby Dulux zostało wykorzystanych do rewitalizacji kultowego obszaru Radżastanu, który jest znanym na całym świecie celem turystycznym. Oprócz malowania ścian zewnętrznych w charakterystycznym odcieniu żywego błękitu, dachy ponad 100 domów zostały pokryte Dulux Weathershield Protect, który może pomóc obniżyć temperaturę nawet o 5° C.

Ponadto wzdłuż starożytnych ulic prowadzących do fortu Mehrangarh, który góruje nad miastem, stworzono 20 kolorowych murali. Cała praca, która trwała około czterech miesięcy, została wykonana przez malarzy AkzoNobel Paint Academy, lokalnych artystów i mieszkańców oraz wolontariuszy AkzoNobel, którzy połączyli swoje kreatywne talenty.

"Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wprowadzić nasz program "Let's Colour" do Jodhpur i pokazać, w jaki sposób transformacyjna moc farby może inspirować ludzi i podnosić na duchu społeczności"- mówi Rajiv Rajgopal, dyrektor zarządzający AkzoNobel India. "Ten projekt obejmuje nie tylko zabezpieczenie niezwykłego dziedzictwa Błękitnego Miasta. Tworzymy również nowe możliwości utrzymania dla lokalnej społeczności, wspieramy lokalnych artystów i chcemy dokonać trwałej zmiany, chroniąc domy i czyniąc je chłodniejszymi."

Kolor niebieski od wieków jest integralną częścią tożsamości Jodhpur. A ożywiając ponadczasowy urok miasta – uczynienie go bardziej przyjaznym i przyjemniejszym do życia – było kluczem do całego projektu. Tak więc oprócz malowania ponad 250 000 stóp kwadratowych ścian, chodników i klatek schodowych, społeczności otrzymały również kolorową metamorfozę za pomocą farby Dulux FloorPlus.  

"To zawsze ekscytujące widzieć różnicę, jaką mogą zrobić nasze produkty", dodaje Rajgopal. "Niezależnie od tego, czy wnosimy radość do lokalnych społeczności, chronimy domy, prezentujemy sztukę i kulturę, czy świętujemy historię i dziedzictwo, wszystko, co robimy, zaczyna się od People. Planet. Paint.".

 

Globalna inicjatywa AkzoNobel "Let's Colour" została uruchomiona w 2009 roku. Do tej pory zrealizowano ponad 2 300 projektów, a ponad 1,3 miliona litrów farb zostało przekazanych na całym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę https://letscolourproject.com


 O AkzoNobel

Dostarczamy zrównoważone i innowacyjne farby i powłoki, na których coraz częściej polegają nasi klienci, społeczności i środowisko. Dlatego wszystko, co robimy, zaczyna się od People. Planet. Paint. Nasze światowej klasy portfolio marek – w tym Dulux, International, Sikkens i Interpon – cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie. Działamy w ponad 150 krajach i postawiliśmy sobie za cel stanie się światowym liderem w branży. To jest to, czego można oczekiwać od pionierskiej firmy produkującej farby, która jest zaangażowana w realizację celów opartych na nauce i podejmuje prawdziwe działania, aby sprostać globalnym wyzwaniom i chronić przyszłe pokolenia.

Więcej informacji

Marcin Kłódkiewicz, Communication Manager Poland & Baltics

Fetching the data, please wait...