Informacja prasowa

AkzoNobel przedłuża umowę i rozszerza jej zakres z azjatyckim producentem pojazdów elektrycznych BYD

November 4, 2022

(AKZA; AKZOY)

Firma AkzoNobel została globalnym partnerem w zakresie usług lakierniczych dla producenta nowych pojazdów elektrycznych BYD Auto Sales Company Ltd. – obecnie wiodącego na świecie sprzedawcy pojazdów elektrycznych. Po raz pierwszy umowę między obiema firmami podpisano w 2017. Na jej mocy AkzoNobel jest rekomendowanym dostawcą produktów i usług lakierniczych pojazdów dla BYD w Chinach. Nowe zapisy kontraktu oznaczają kontynuację dotychczasowej współpracy i jednocześnie rozszerzają partnerstwo na obsługę warsztatów blacharsko-lakierniczych BYD i zatwierdzonych sieci warsztatów na całym świecie.

Firma BYD („Build Your Dreams”) powstała w 2003 roku i pierwotnie zajmowała się produkcją akumulatorów. Dziś to czołówka największych na świecie przedsiębiorstw z branży motoryzacji elektrycznej: od rowerów i wózków widłowych przez auta osobowe aż po flotę autobusów i ciężarówek. Koncern BYD wyprodukował dotychczas ponad 1 180 000 nowych pojazdów elektrycznych, zajmując tym samym pierwsze miejsce w sprzedaży tychże pojazdów w Chinach przez sześć kolejnych lat
(2014-2019).

– Cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą współpracę z BYD na całym świecie. To realny i kolejny przykład kontrybucji AkzoNobel w strategiczne działania nastawione na redukcję emisji dwutlenku węgla. Przypomnę, że zobowiązaliśmy się do zmniejszenia o połowę emisji CO2 w całym łańcuchu wartości do 2030 roku - powiedział Patrick Bourguignon, Dyrektor Automotive and Specialty Coatings w AkzoNobel. – Na podpisanym kontrakcie zyskują obie strony: nasza firma uczyni transport bardziej zrównoważonym a BYD otrzyma dostęp do najnowocześniejszych usług i narzędzi, w tym naszych wiodących w swojej klasie systemów lakiernictwa pojazdów.

Jednym z tych narzędzi jest niedawno wprowadzony przez AkzoNobel CO2eRepairCalculator – pierwszy w branży system naprawczy do lakiernictwa samochodowego zaprojektowany do pomiaru, zarządzania i redukcji emisji dwutlenku węgla. Stanowi on integralną część globalnej inicjatywy, której celem jest zachęcenie warsztatów lakierniczych do włączenia się w światowy ruch na rzecz prowadzenia zrównoważonej gospodarki i ochrony zasobów naturalnych.


Po więcej o CO2eRepairCalculator odsyłamy do: Aktualności | AkzoNobel.

Dowiedz się więcej o naszych markach lakierów samochodowych:

www.sikkensvr.com

www.lesonal.com

www.wandarefinish.com


O AkzoNobel

Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń. Więcej na Poland | AkzoNobel

Więcej informacji

Marcin Kłódkiewicz, Communication Manager Poland & Baltics

Fetching the data, please wait...